swiss www.factoryfk.com online in high quality.thanks for visiting replicacasio.com.
Facebook moravská stezka Instagram moravská stezka

Litovelské Pomoraví

Litovelské Pomoraví

Chráněná krajinná oblast se rozprostírá mezi Olomoucí, Litovlí a Mohelnicí podél řeky Moravy. Přírodu Litovelského Pomoraví ovlivňují meandry řeky Moravy, k vidění jsou pískové lokality s jezery, vytvořenými v bývalých pískovnách, a lužní lesy s množstvím podmáčených půd a typickou květenou.

Ob­last je protkaná řadou značených cyklotras a cyklostezek včetně naší Moravské stezky. Doporučujeme cyklistickou vyjížďku začít v Litovli a Litovelským Pomoravím dojet až do Sluňákova v Horce nad Moravou.

První zastávku výletu udělejte v informačních středisku CHKO Litovelského Pomoraví Šargoun. V místě bývalé hájovny je vybudovaná živá expozice o historii včelařství, která ukazuje život člověka v sepětí s přírodou v dobách minulých. Na zahradě bylo nově vysázeno několik starých odrůd ovocných stromů a prohlédnout si můžete ukázky historických včelínů.

Jízda krajinou lužních lesů Litovelského Pomoraví je vhodná i pro nezkušené cyklisty a rodiny s dětmi. Příjemnou projížďku ukončete prohlídkou areálu Sluňákov. Unikátní Dům přírody Litovelského Pomoraví je obklopen galerií v přírodě, která je volně přístupná. Na rozlehlém pozemku můžete objevit malebná zákoutí, netradiční herní prvky a odpočinková posezení v Rajské zahradě, na Sluneční hoře snů či v Lesním chrámu.

 

Sluňákov: https://slunakov.cz/

Informační středisko Šargoun: https://www.litovelsko.eu

 

ETAPA 2 – LITOVELSKÝM POMORAVÍM Litovel Příroda test dsfdsaf asdfdsfsadfsad
© 2024 Moravská stezka, z.s.. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje. | ondrejfirla.eu