https://www.fakerolex.es/,the precision and reliability of the watches.swiss best replica watch rolex datejust ii black dial stainless steel and 18k yellow gold oyster bracelet automatic mens watch 116333bkro the big ten started fees are raised yet unfortunately customers continues to be feel valuable.
Facebook moravská stezka Instagram moravská stezka

Ramzovské sedlo

Ramzovské sedlo

Ramzovské sedlo, které bývalo v minulosti strategicky důležitým místem a vedla tudy kupecká a poutní stezka z Moravy do Slezska, je v létě rájem pro příznivce romantických procházek úchvatnou přírodou, hřebenových túr i náročnějších výšlapů na kole.

Můžete sem dojet vlakem do nejvýše položené rychlíkové stanice v ČR a vyrazit odtud na stezku směrem na Jeseník nebo na Šumperk.

 

Osada Ramzová je východiskem turistických tras do Hrubého Jeseníku, třeba na vrchol Šeráku, na Keprník, Vozku nebo Červenou horu. Lanová dráha z Ramzové vás vyveze na Čerňavu nebo na Šerák. Spodní úsek Ramzová – Čerňava měří 1459 metrů a je čtyřsedačkový, horní úsek mezi Čerňavou a Šerákem o délce 1810 metrů je dvousedačkový.

 

Z nedaleké Ostružné se můžete vydat i na Staroměstsko nebo do Rychlebských hor. Zavítáte-li do Branné, prohlédněte si zpřístupněné prostory zámku, které společně s budovou fojtství a kostelem Archanděla Michaela tvoří působivý soubor renesančních památek. Ve zdejším Relax centru Kolštejn si můžete vyzkoušet pivní lázně a ochutnat pivo z minipivovaru. Z Branné se vypravte naučnou stezkou ke skále Pasák nebo na pověstmi opředený vrchol Vozka se skaliskem, připomínajícím koňské spřežení. Pokud se rozhodnete spojit turistiku se zábavou, doporučujeme bobovou dráhu v Petříkově nebo horské minikáry a letní tubing v Ramzové.

 

ETAPA 1 - KRAJINOU JESENÍKŮ Ostružná Rozhledny, vyhlídky
© 2024 Moravská stezka, z.s.. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje. | ondrejfirla.eu