Facebook moravská stezka Instagram moravská stezka

ETAPA 6 – HODONÍN - BŘECLAV

Celková délka šesté etapy je 51,3, km. Poslední etapa naší cesty směřuje po cyklotrase č. 4 až do Břeclavi. Trasa je z posledního města páté etapy Hodonína vedena na jih krásnou krajinou a kopíruje tok řeky Moravy. Ještě před soutokem Moravy a Dyje nás stezka odkloní a začne zase směrovat k severu, směrem na Břeclav.

Poslední významnou pamětihodností na naší cestě bude zámeček Pohansko se staroslovanským hradištěm. Zámeček je součástí staveb Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Návštěvě rozsáhlého areálu s množstvím drobných staveb, mezi něž patří například Tři Grácie, Apollonův chrám nebo Rendez-vous, se vyplatí věnovat jeden den navíc a důkladně si jej celý projet. Areál křižují vyznačené Lichtenštejnské stezky, které nás zavedou ke všemu krásnému, co tu po sobě knížecí rodina zanechala, v celkové délce přes 90 km. Naším cílem je železniční stanice v Břeclavi. Pokud budeme mít před odjezdem našeho vlaku čas, můžeme navštívit místní muzeum cyklistiky, které se nachází jen 200 metrů od nádraží. Sbírka soukromého sběratele čítá na sedmdesát kol…

ČD Bike

Doporučené nástupní místo na Moravskou stezku: Žst. Hodonín (trať č. 330 Přerov – Břeclav).

V případě únavy můžete kdykoliv dojet k nejbližší železniční zastávce, neboť trať č.  330 Přerov – Břeclav kopíruje Moravskou stezku.

Další inspiraci k návštěvě zajímavých míst na trase najdete v záložce Turistické cíle.

 


Mikulčice Moravská Nová Ves Týnec Tvrdonice Lanžhot Břeclav
© 2024 Moravská stezka, z.s.. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje. | ondrejfirla.eu